Majowe spotkanie wyjazdowe Koła SEP nr 52 w Prudniku
Członkowie Koła SEP nr 52 Elektroników i Tele-informatyków Politechniki Wrocławskiej uczestniczyli w majowym spotkaniu wyjazdowym w Prudniku. W programie znalazły się m.in. prezentacja poświęcona rozwojowi radiofonii w Polsce, zwiedzanie Zamku w Mosznej oraz wizyta w Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach.
W dniach 15–17 maja 2026 r. członkowie Koła SEP nr 52 Elektroników i Tele-informatyków Politechniki Wrocławskiej uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu integracyjno-merytorycznym w Hotelu Olimp w Prudniku. W wydarzeniu ponownie wziął udział przedstawiciel zaprzyjaźnionego Koła SEP nr 70, kol. Zygmunt Szreter.
Spotkanie rozpoczęło się w piątek wspólną kolacją, która była również okazją do świętowania zdobycia przez Koło I miejsca w Konkursie Kół SEP. Sukces uczczono specjalnie przygotowanym tortem. Po części oficjalnej zaprezentowano artykuł przygotowany na SHE w Radomiu pt. „Rozwój radiofonii w Polsce i wkład polskich inżynierów radiotechniki”. Prezentacja stała się punktem wyjścia do interesującej i fachowej dyskusji poświęconej historii oraz rozwojowi polskiej radiotechniki.
Głównym punktem drugiego dnia wyjazdu była wizyta w imponującym Zamku w Mosznej. Pomimo deszczowej pogody, która ograniczyła możliwość zwiedzania ogrodów zamkowych, sam obiekt wywarł na uczestnikach bardzo duże wrażenie. Po zwiedzaniu zamku członkowie Koła udali się na spacer po rynku i starym mieście w Prudniku. Wieczorem, po powrocie do hotelu, odbyło się tradycyjne spotkanie przy grillu.
W niedzielę, w drodze powrotnej do Wrocławia, uczestnicy odwiedzili Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach. Oprócz pięknych zestawów porcelany stołowej można było zobaczyć również porcelanę techniczną, produkowaną przez wiele lat w tamtejszych zakładach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Koła oraz osobom im bliskim za udział w wyjeździe i wspólnie spędzony czas.


